Jauni architektai – Karilė Nefaitė (Archis Foundation, NL), Sandra Šlepikaitė (Open-City, UK), Vita Soltonaitė (Kossmann.Dejong exhibition architects, NL), Giedrė Nainytė (Archis Foundation, NL) ir Vytenis Raugala (David Garcia studio, DK) dalinsis įspūdžiais ir patirtimi apie stažuotes architektų studijose ar organizacijose, skatinančiose architektūros kaip kultūros ir mokslo sklaidą visuomenėje.


Renginys vyks liepos 24d. (antradienį), 18 val. Šiuolaikinio meno centro skaitykloje, Vokiečių g. 2, Vilnius.
Renginį organizuoja Architektūros [aktualijų] fondas.

Projektas „Architektūra ir visuomenė“ buvo inicijuotas 2011 m. ir siekė atkreipti dėmesį į architekto vaidmenį visuomenėje, skatinti architektų visuomeniškumą bei suteikti jiems galimybę įgyti išskirtinių įgūdžių bei patirties. Daugiau informacijos apie projektą bei dalyvių patirtis galima rasti internetiniame dienoraštyje leonardo@archfondas.

Taip pat jau šį rugsėjį prasidės naujas Leonardo da Vinci programos projektas „Socialiai aktyvių ir konkurencingų architektų ugdymas“, kurį iniciavo patys „Architektūros fondo“ savanoriai, kviesdami prisijungti prie projekto rengimo ir dalyvavimo projekte visus bendraminčius, savanoriaujančius organizacijoje. Šio projekto metu jauni architektai (absolventai), siekiantys profesinio tobulėjimo vyks stažuotis į architektų studijas Graikijoje, Olandijoje, Danijoje, Ispanijoje ir Prancūzijoje.

Renginio metu iniciatoriai trumpai pristatys projektą, o netrukus daugiau informacijos bus galima rasti tame pačiame internetiniame dienoraštyje leonardo@archfondas.

Mobilumo projektai „Architektūra ir visuomenė“, nr. LLP-LdV-PLM-2011-LT-0580 bei „Socialiai aktyvių ir konkurencingų architektų ugdymas‘, nr. LLP-LdV-PLM-2012-LT-0754 yra vykdomi, gavus Europos Sąjungos paramą pagal Mokymosi visą gyvenimą programą, kurią Lietuvos Respublikoje administruoja Švietimo mainų paramos fondas.