KUO POKALBIS ĮKVEPIANTIS?

Nors miestų atvirų erdvių projektavimas, įrengimas ir priežiūra yra miestus administruojančių instituticijų bei joms dirbančių profesionalų atsakomybė,  šių erdvių naudotojai esame mes visi – miestų gyventojai, svečiai bei prašalaičiai. Klausydamiesi istorijų apie du sėkmingus bendruomeninių erdvių projektus – „Miesto laboratoriją“ Vilniuje ir „Šilainių sodus“ Kaune –  kalbėsime apie sėkmingas bendruomenių inicijuotas, kurtas bei prižiūrimas miesto erdves. Diskutuosime, kokią teisę į miesto erdvę bei jos kūrimą turi gyventojai bei bendruomenės ir kritiškai nagrinėsime, ar biurokratinės struktūros ir ekspertinė visažinystė yra visad pajėgios įvertinti įvairialypius skirtingų miesto erdvės naudotojų poreikius.


Rekomenduojama knyga

SOCIAL DESIGN COOKBOOK. RECIPES FOR SOCIAL COOPERATION

Attila Bujdosó

Tyrėjų bei kūrybininkų iš Olandijos, Suomijos ir Vengrijos drauge parašytos knygos „The Social Design Cookbook“ (liet. „Socialinio dizaino receptų knyga“) tikslas – atskleisti, ko reikia, norint  sėkmingai kurti  socialine kooperacija grįstas sistemas: procesus, organizacijas bei visuomenes.

Ši knyga pristato sėkmingus, tvarius bei atkartojamus tarptautinius socialinio bendravimo formatus, tokius kaip „Freesound“, „Restaurant Day“ ar „Long Night of Museums“.

Knygą rasite Architektūros fondo knygų lentynoje Nacionalinės dailės galerijos (NDG) dailės informacijos centre.