Architektūros fondo programa Building Narratives (Materialūs pasakojimai) tyrinėja architektūros ir ją supančių istorijų santykį. Savo 2020 m. programoje ir renginių serijoje rugpjūčio 27 – rugsėjo 5 dienomis Architektūros fondas ieško negirdėtų istorijų, naujas jungtis kuriančių projektų, reikšmes keičiančių objektų ir kitų pavyzdžių, demonstruojančių pasakojimo galią. 

Pastatus formuoja ne tik tradicinės medžiagos – plytos ir betonas, dabar ne mažiau svarbiu fizinės erdvės konstravimo elementu tampa pasakojimai. Nesvarbu ar jie yra sukurti vardan viešųjų ryšių ar susiformavę savaime, pasakojimai kuria mūsų požiūrį į aplinką. Girdėdami, skaitydami ar dėliodamiesi juos iš fragmentų galime nuspręsti ar mus supanti aplinka yra gera, naudinga ir graži. Tuo pačiu metu, naujų pasakojimų atsiradimas gali pakeisti seniai suformuotą požiūrį į aplinką. Tai kas anksčiau buvo netinkama, gali tapti naudinga, kas buvo negražu, gali pasirodyti patrauklu – visa tai gali įvykti be jokių fizinių pokyčių.

Kadangi naujas pasakojimas transformuoja architektūrą, tampa ypač svarbu suprasti, kaip skirtingi kalbėjimo apie architektūrą būdai gali formuoti jos ateitį. Programos Building Naratives (Materialūs pasakojimai) metu siekiama atrasti autentiškus ir asmeniškus pasakojimus bei paskatinti kūrėjus įsitraukti juos kuriant. 

2020 metais Architektūros fondas bendradarbiauja su penkiomis Future Architecture platformos kūrėjų komandomis, tyrinėjančiomis pasakojimų temą, eksperimentuojančiomis ir ieškančiomis naujų požiūrio taškų į pasakojimus ir jų ateitį.  Architektūros fondo programoje dalyvauti pakviesti kūrėjai įgyvendina savo projektus trimis etapais: 

* Įvietintas tyrimas, idėjų kontekstualizavimas ir pritaikymas vietiniame Lietuvos kontekste

* Renginių serija, skirta pristatyti tyrimų ir eksperimentų rezultatus

* Turinio skaitmeniniam leidiniui sukūrimas – tekstai, vaizdiniai pasakojimai, filmai ir kt. 

Metų pabaigoje leidžiamą leidinį sudarys ne tik Future Architecture platformos kūrėjų indėlis. Leidinys taip pat apims ir kviestinių autorių tekstus, atsakančius į Materialių pasakojimų potemes. 

Building Narratives programa – tai stiprus kūrybinis impulsas siekiant apjungti Architektūros fonde vykstančius projektus ir jų metodus, ieškant bendrų vardiklių tarp architektūros kuravimo eksperimentų, tinklalaidžių ir publikacijų platformos platformos „Aikštėje“, Architektūros pokalbių ciklų. Įgyvendinant šią programą Architektūros fondas veikia kaip moderatorius ir kaip kūrybinė jungtis tarp Future Architecture platformos kūrėjų bei narių, įdarbinantis savo, kaip atviros ir savanoriškais pagrindas veikiančios platformos, patirtį ir žinojimą auginant iš apačios kylančias iniciatyvas bei kurinat tinklinius procesus.

Building Narratives programa 2020 rugpjūčio 27 – rugsėjo 5 dienomis: 

Rugpjūčio 27 d., ketvirtadienis

BUILDING NARRATIVES. EIGULIAI

Trijų Future Architecture kūrėjų – Godos Verikaitės, Povilo Jankūno ir Sonjos Lakič – projektų, tyrinėjančių Eigulių rajoną Kaune, pristatymas.

Pristatymo dalyviai:

Goda Verikaitė, „Ką kalba Eiguliai?“

Povilas Jankūnas, „Fantastiškas rajonas“

Sonja Lakič, „P.S. I Love You: love letters to/from Eiguliai“

Renginio nuoroda Facebook

Rugsėjo 2 d., trečiadienis

MAPPING HERITAGE

Kūrybinės dirbtuvės tyrinėjančios mūsų fizinės erdvės pasakojimus – Vilniaus koncertų ir sporto rūmai. 

Dirbtuvėms vadovaus Future Architecture kūrėja Tatiana Letier Pinto kartu su Benu Gerdžiūnu.

Norint dalyvauti dirbtuvėse reikalinga išankstinė registracija: REGISTRACIJA

Renginio nuoroda Facebook

Rugsėjo 4 d., penktadienis

BALTIC LOGS

Tarpdisciplininio tyrimo, žvelgiančio į miškų kirtimus militaristinėms reikmėms, pristatymas ir filmo peržiūra. 

Future Architecture kūrėjų komanda – Un-War Space Lab: Armina Pilav, Damir Ugljen, Karla Crnčević, Jonas Langbein, bendradarbiaujant su Ilona Jurkonyte. 

Renginio nuoroda Facebook

Rugsėjo 5 d., šeštadienis

FLUID PERSPECTIVES

Įvietinta diskusija Neries upėje su vietos menininkais, architektais, kritikais ir kūrėju iš Future Architecture platformos Will Jennings

Diskusijos kuratoriai ir moderatoriai – Justinas DūdėnasTautvydas Urbelis.

Diskusijos dalyvių sąrašas tikslinamas. 

Renginio nuoroda Facebook

Renginių serija Building Narratives (Materialūs pasakojimai) yra Future Architecture platformos ir Europos architektūros programos 2020 m. dalis. Programą ko-finansuoja Europos sąjungos programa Kūrybiška Europa.

Architektūros fondo strateginis partneris – Lietuvos kultūros taryba.

Projektai Eiguliuose Kaune įgyvendinami bendradarbiaujant su Kaunas 2022 programomis „Modernizmas ateičiai“ ir „Visi kaip vienas“.