„Keliaujančios architektūros dirbtuvės“ – tai vasaros atostogų metu vykstantis projektas, kuriuo yra siekiama atkreipti visuomenės, ypač vaikų ir jaunimo, dėmesį į kasdienę žmogų supančią aplinką ir parodyti, kad jos puoselėjimas gali būti įdomus, žaismingas ir įtraukiantis užsiėmimas, įgyvendinamas realiomis, daug materialių ir žmogiškųjų išteklių nereikalaujančiomis priemonėmis. Nuo 2013 metų iki 2019 metų „Keliaujančių architektūros dirbtuvių“ metu buvo sukurti 52 objektai ir aplankyti 50 mažiausi Lietuvos miesteliai.

Nuo 2013 metų vykdomas projektas keičiasi ir auga atsižvelgiant į dirbtuvių dalyvių pastabas ir komentarus. Projekto eiga ir darbo metodas kasmet yra atnaujinami siekiant atliepti iškilusius klausimus ir tos dienos poreikius. 

Atsižvelgiant į Lietuvoje susiklosčiusią situaciją dėl COVID -19 viruso bei paskelbto karantino,  “Keliaujančių architektūros dirbtuvių” organizatoriai, būdami atsakingi ir įvertinę situaciją, šią vasarą nevykdys kasmetinio “Keliaujančių architektūros dirbtuvių” projekto 7 mažiausiuose Lietuvos miesteliuose. 

2020 metų vasarą dirbtuvių organizatoriai vykdys tyrimą “Keliaujančios architektūros dirbtuvės – grįžtamojo ryšio link”. Šių metų projektu – tyrimu, komanda toliau sieks bendradarbiauti su jau 2013-2019 metais dirbtuvėse dalyvavusiais miesteliais bei jų atstovais. 

Planuojamas tyrimas bus skirtas gilesnei grįžtamojo ryšio paieškai, įvykusių dirbtuvių apžvalgai ir rekomendacijų būsimoms dirbtuvėms parengimui. Tyrimu norime išsiaiškinti dirbtuvių įtaką miesteliui, geriau suprasti iškilusius iššūkius prižiūrint ir naudojant „Keliaujančių architektūros dirbtuvių“ metu sukurtus objektus. 

Norime pakviesti visus miestelius, dalyvavusius 2013-2019 metų dirbtuvėse sudalyvauti ir mūsų vykdomame tyrime bei užpildyti žemiau pateiktą anketą.

TYRIMO EIGA

Pirmasis etapas – “Keliaujančių architektūros dirbtuvių” 2013-2019 miestelių apžvalga ir projekto įvertinimo anketos užpildymas. Anketos pildomos: 2020 m. gegužės 15 d. – birželio 11 d. 

Antrasis etapas – „Keliaujančių architektūros dirbtuvių“ komandos atvykimas į miestelį, susitikimas ir interviu su miestelio atstovu (esant poreikiui ir susiklosčius situacijai, kada karantinas pratęsiamas, yra numatomi virtualūs vizitai ir pokalbiai).

Planuojame daryti ir keletą ilgesnių vizitų, kurių metų, kartu su dirbtuvių organizatoriais, atvyktų ir miestelyje dalyvavę „Keliaujančių architektūros dirbtuvių“ savanoriai, kurie susitiktų su vaikais ir kartu pataisytų objektą.

Tyrimo tikslas – paruošti projekto leidinį, sukurti skaitmeninę „Keliaujančių architektūros dirbtuvių“ projektų duomenų bazę, paruošti rekomendacijas būsimų dirbtuvių organizavimui, atnaujinti ir patikslinti mūsų darbo metodologiją bei dirbtuvėse taikomą metodą.

Pirmojo etapo metu norime suprasti kaip gyvena dirbtuvių metu aplankyti miesteliai ir juose sukurti objektai, tad kviečiame visus 2013-2019 metais dalyvavusius miestelius užpildyti anketą.

Užpildytų anketų lauksime iki 2020 m. birželio 11 dienos. Dėl tolimesnių tyrimo etapų su Jumis susisieksime birželio antrojoje pusėje. 

PILDYTI ANKETĄ.

Ačiū Jums, pasiilgome visų miestelių ir tikimės Jus visus aplankyti!

Daugiau informacijos apie projektą rasite mūsų facebook paskyroje: 

https://www.facebook.com/KeliaujanciosArchitekturosDirbtuves/

Kilus klausimams kreiptis į projekto vadovę Eveliną Vasiliauskaitę el. paštu labas@keliaujanciosdirbtuves.lt

Projektą organizuoja – VšĮ „Architektūros fondas“. 

Projekto strateginis partneris – Lietuvos kultūros taryba.