„Keliaujančios architektūros dirbtuvės“ – tai vasaros atostogų metu vykstantis projektas, kuriuo yra siekiama atkreipti visuomenės, ypač vaikų ir jaunimo, dėmesį į kasdienę žmogų supančią aplinką ir parodyti, kad jos puoselėjimas gali būti įdomus, žaismingas ir įtraukiantis užsiėmimas, įgyvendinamas realiomis, daug materialių ir žmogiškųjų išteklių nereikalaujančiomis priemonėmis. Nuo 2013 metų iki 2019 metų „Keliaujančių architektūros dirbtuvių“ metu buvo sukurti 52 objektai ir aplankyti 50 mažiausi Lietuvos miesteliai, dirbtuvėse dalyvavo daugiau kaip 350 savanorių.

Nuo 2013 metų vykdomas projektas keičiasi ir auga atsižvelgiant į dirbtuvių dalyvių pastabas ir komentarus. Projekto eiga ir darbo metodas kasmet yra atnaujinami siekiant atliepti iškilusius klausimus ir tos dienos poreikius. 

Atsižvelgiant į Lietuvoje susiklosčiusią situaciją dėl COVID -19 viruso bei paskelbto karantino, “Keliaujančių architektūros dirbtuvių” organizatoriai, būdami atsakingi ir įvertinę situaciją, šią vasarą nevykdys kasmetinio projekto 7 mažiausiuose Lietuvos miesteliuose. 

2020 metų vasarą dirbtuvių organizatoriai vykdys tyrimą “Keliaujančios architektūros dirbtuvės – grįžtamojo ryšio link”. Šių metų projektu – tyrimu, komanda toliau sieks bendradarbiauti su jau 2013-2019 metais dirbtuvėse dalyvavusiais miesteliais bei jų atstovais ir stengsis kiek galima detaliau pamatyti dirbtuves iš komandos savanorio bei kuratoriaus pozicijos.

Planuojamas tyrimas bus skirtas gilesnei grįžtamojo ryšio paieškai, įvykusių dirbtuvių apžvalgai ir rekomendacijų būsimoms dirbtuvėms parengimui. Tyrimu norime išsiaiškinti dirbtuvių įtaką miesteliui, geriau suprasti iškilusius iššūkius prižiūrint ir naudojant „Keliaujančių architektūros dirbtuvių“ metu sukurtus objektus bei įdėmiau pasižiūrėti į dirbtuvių organizavimą ir vidinę šio projekto komunikaciją.

Norime pakviesti visus savanorius bei komandų kuratorius, dalyvavusius 2013-2019 metų dirbtuvėse, sudalyvauti mūsų vykdomame tyrime bei užpildyti žemiau pateiktą anketą. 

VYKDOMAS TYRIMAS

Pirmasis etapas – išorinė projekto refleksija (anketas pildo miestelių atstovai), vidinė projekto refleksija (anketas pildo visi dirbtuvėse dalyvavę savanoriai ir kuratoriai). Anketoje pateikti duomenys bus apibendrinti ir naudojami anonimiškai.

Anketos pildomos: 2020 m. birželio 10 d. – birželio 24 d. 

Antrasis etapas – miestelių lankymas ir susitikimai su vaikais kartu su projekto savanoriais, esant poreikiui miestelyje – operatyvus objekto atnaujinimas. 

Tyrimo tikslas – paruošti projekto leidinį, sukurti skaitmeninę projektų duomenų bazę, paruošti rekomendacijas būsimų dirbtuvių organizavimui, atnaujinti ir patikslinti mūsų dirbtuvių metodologiją.

Pirmojo etapo metu norime suprasti kokie didžiausi iššūkiai iškilo dirbtuvių metu, kokie yra bendri pastebėjimai ir įžvalgos. Kviečiame visus 2013-2019 metais dalyvavusius dirbtuvėse savanorius ir kuratorius užpildyti anketą žemiau.

Užpildytų anketų lauksime iki 2020 m. birželio 24 dienos. Dėl tolimesnių tyrimo etapų su jumis susisieksime birželio pabaigoje.

PILDYTI ANKETĄ

Ačiū jums, pasiilgome visų!

Daugiau informacijos apie projektą rasite mūsų facebook paskyroje: 

https://www.facebook.com/KeliaujanciosArchitekturosDirbtuves/

Kilus klausimams kreiptis į projekto vadovę Eveliną Vasiliauskaitę el. paštu labas@keliaujanciosdirbtuves.lt

Projektą organizuoja – VšĮ „Architektūros fondas“. 

Projekto strateginis partneris – Lietuvos kultūros taryba.