Architektūros fondas ir Lietuvos kultūros atašė Jungtinėje Karalystėje džiaugiasi galėdami pakviesti jus į spekuliatyvią kelionę į mūsų kolektyvias urbanistines ateitis Londono architektūros festivalio metu.

Šis renginys bus skirtas kolektyvinei vaizduotei, kaip galimam atsakui į naujausius erdvinius, socialinius, ekologinius ir kitus pasaulinius iššūkius. Individualizmo kultūros plėtros priešakyje, kolektyvinė vaizduotė turi potencialą skatinti bendruomeniškumą ir įvairovę mūsų visuomenėse ir miestuose. Reikšmingi urbanistiniai pokyčiai įmanomi vietos lygiu kolektyviai dalijantis idėjomis. Šis renginys sužadins šias kolektyvines vaizduotes, sukurdamas erdvę įvairiems spekuliatyviems pasakojimams, istorijoms, kurie, tikimės, sukels norą įsivaizduoti ir atrasti įvairias įmanomas alternatyvias ateitis. Atspirties tašku, kuriant įrankius šiems spekuliatyviems pasakojimams, tapo tyrimai konkrečiose Vilniaus ir Londono urbanizuotose teritorijose, kurios šiuo metu išgyvena radikalius pokyčius. Mūsų hibridinę programą Londono architektūros festivalyje sudarys radijo laida su pokalbiais, lauko įrašais, muzika ir kitais garsiniais eksperimentais iš Vilniaus ir Londono bei performatyvus pasivaikščiojimas Londono „Nine Elms“ rajone.

PROGRAMA

Radijo transliacija

11:00 – 16:00 GMT+1 (13:00 – 18:00 Lietuvos laiku)

Skaitmeninę radijo transliaciją sudarys performatyvūs pokalbiai, interviu ir diskusijos, atliepsiantys spekuliatyvius pasakojimus apie mūsų urbanistinę aplinką. Radijo programą papildys lauko įrašai ir muzikiniai intarpai, sukursiantys garso patirtį išjudinsiančią jūsų kūną ir vaizduotę.

Transliacija tyrinės kolektyvinę vaizduotę, kaip pagrindinį dėmenį, formuojantį mūsų bendrą supratimą, taigi ir aplinką. Programą įkvėpė įvairūs Architektūros fondo organizuoti projektai, susiję su kolektyvine vaizduote. Transliacijoje dalyvaus „Sensing Urban Matter“ kuratorė Viktorija Šiaulytė, programos „Regeneracija [ir jos įtampos]“ kuratorius Tautvydas Urbelis, „Building Narratives“ programos kuratorius Justinas Dudėnas kartu su menininku Will Jennings ir Neofuturistinių pasivaikščiojimų kuratorės Aušra Česnauskyte ir Goda Verikaitė bei menininkai Kipras Dubauskas ir Artūras Čertovas. Radijo laidą prodiusuos ir transliuos „Palanga Street Radio“.

Neofuturistiniai pasivaikščiojimai

15:00 GMT+1

Neofuturistiniai pasivaikščiojimai yra performatyvus renginys, vaizduojantis mūsų miestus kaip didžiules gyvas ekosistemas, kur kiekvienas individas yra vienas nuo kito priklausomas. Kviesdamos jus žvelgti į dviejų miesto kontekstų Londone ir Vilniuje ateitį, renginio sumanytojos pabrėžia kolektyvinio svajojimo procesą, kaip įrankį atgaivinti mūsų santykį su miesto aplinka. Pasivaikščiojimo metu apžiūrėsime Nine Elms ir Vauxhall rajonus Londone ir Naujininkus bei Kirtimus Vilniuje ir spekuliuosime apie jų ateitis. Norinčius prisijungti prie nemokamo pasivaikščiojimo Londone, kviečiame užsiregistruoti čia. Po registracijos bus pateikta išsamesnė informacija.

Neofuturistinius pasivaikščiojimus sumanė erdvinėmis praktikomis užsiimančios Aušra Česnauskytė ir Goda Verikaitė, tai yra tęstinis Architektūros fondo Eksperimentų platformos projektas. Šią Neofuturistinių pasivaikščiojimų programą Londono architektūros festivaliui išvystė tarpdisciplininė studentų grupė iš įvairių kūrybinių sričių, Londone ir Vilniuje, su menininkais Kipru Dubausku ir Will Jennings.

Renginį organizuoja Architektūros fondas bendradarbiaudamas su Lietuvos kultūros atašė Didžiojoje Britanijoje. Partneriai: Lietuvos kultūros institutasLietuvos kultūros taryba, „Palanga Street Radio“ ir „Sonic Vilnius“.