Knyga „Regeneracija [ir jos įtampos]“ tai to paties pavadinimo pokalbių ciklo idėjinis tęsinys. Nuo 2020-ųjų kovo iki spalio mėnesio Tautvydo Urbelio, Noah Brehmer ir Miglės Babickaitės kuruota programa tyrinėjo regeneraciją kaip būdą suprasti daugiasluoksnį miesto, kultūros ir politikos santykį. Atmesdami binarinį ir siaurą ‘jie’ ir ‘mes’ miesto kultūrų matymą, pokalbių serijos tarptautiniai pranešėjai dalinosi idėjomis kaip menu, estetika ir garsu galima teigiamai paveikti urbanistinę ir architektūrinę miesto plėtrą. Paskaitų ir renginių programa parodė, kad ‘regeneracija’ yra multidiscipliniškų studijų reikalaujantis reiškinys, skatinantis skirtingų ekspertų, mokslininkų ir menininkų keitimąsi žiniomis. Šiuo būdu atsiranda produktyvi terpė galvoti apie skirtingas urbanistines ateitis.

Įkvėpti pokalbių ciklo, knygos „Regeneracija [ir jos įtampos]“ redaktoriai ir tekstų autoriai naudoja pokalbių programos teorinius metmenis tam, kad įsivaizduotų pokyčio potencialą ateities urbanistinėse erdvėse. Pasitelkdami dažnai sutinkamą piktžolių vešėjimo cemento įtrūkimuose vaizdinį, jie įsivaizduoja galią prisijaukinti svetimą aplinką, suteikti jai gyvybės, regeneruoti. „Regeneracija [ir jos įtampos]“ tai visų modernų miestą sudarančių sistemų kolekcija, susijusi su materialiomis ir nematerialiomis (infra)struktūromis. Skirtingais mastais ir iš įvairiausių pusių šeši autoriai šioje knygoje leidžiasi į asmenines keliones po miestą.

Knyga PDF formatu | Knyga EPUB formatu 

Įsigyti spausdintą knygą galite Six Chairs Books knygyne Nacionalinėje dailės galerijoje, arba parašę mums labas@archfondas.lt

Kuratoriai: Tautvydas Urbelis ir Dovydas Laurinaitis

Kordinatorė: Aistė Liuka Jonynaitė

Projekto vadovė: Greta Trapinkienė

Grafikos dizainerė: Gailė Pranckūnaitė

Vertėjas: Paulius Balčytis

Produkcija: Architektūros fondas, Architektūros centras, Lietuvos architektų sąjunga

Finansavo: Lietuvos kultūros taryba, Architektūros fondas, Architektūros centras, Lietuvos architektų sąjunga

Spaustuvė: Kopa

Didelis ačiū: Aistei Gaidilionytei