Architektūros fondas su Lietuvos architektų sąjunga kviečia į knygos „Regeneracija [ir jos įtampos]“, redaguotos Tautvydo Urbelio ir Dovydo Laurinaičio, sudarytos iš Chiara Dorbolò, Hybrid Space Lab (prof. Elizabeth Sikiaridi ir prof. Frans Vogelaar), Jay Springett, Jaspar Joseph-Lester, Samuel Perea-Diaz bei Banu Çiçek Tülü, ir Viktorija Šiaulytės tekstų, pristatymą.

Knyga „Regeneracija [ir jos įtampos]“ tai to paties pavadinimo pokalbių ciklo idėjinis tęsinys. Nuo 2020-ųjų kovo iki spalio mėnesio Tautvydo Urbelio, Noah Brehmer ir Miglės Babickaitės kuruota programa tyrinėjo regeneraciją kaip būdą suprasti daugiasluoksnį miesto, kultūros ir politikos santykį. Atmesdami binarinį ir siaurą ‘jie’ ir ‘mes’ miesto kultūrų matymą, pokalbių serijos tarptautiniai pranešėjai dalinosi idėjomis kaip menu, estetika ir garsu galima teigiamai paveikti urbanistinę ir architektūrinę miesto plėtrą. Paskaitų ir renginių programa parodė, kad ‘regeneracija’ yra multidiscipliniškų studijų reikalaujantis reiškinys, skatinantis skirtingų ekspertų, mokslininkų ir menininkų keitimąsi žiniomis. Šiuo būdu atsiranda produktyvi terpė galvoti apie skirtingas urbanistines ateitis.

Įkvėpti pokalbių ciklo, knygos „Regeneracija [ir jos įtampos]“ redaktoriai ir tekstų autoriai naudoja pokalbių programos teorinius metmenis tam, kad įsivaizduotų pokyčio potencialą ateities urbanistinėse erdvėse. Pasitelkdami dažnai sutinkamą piktžolių vešėjimo cemento įtrūkimuose vaizdinį, jie įsivaizduoja galią prisijaukinti svetimą aplinką, suteikti jai gyvybės, regeneruoti. „Regeneracija [ir jos įtampos]“ tai visų modernų miestą sudarančių sistemų kolekcija, susijusi su materialiomis ir nematerialiomis (infra)struktūromis. Skirtingais mastais ir iš įvairiausių pusių šeši autoriai šioje knygoje leidžiasi į asmenines keliones po miestą.

Skaitytojai neabejotinai aptiks šios knygos puslapiuose Uršulos F. Le Guin inspiruotą dėžės idėją, kuri pratęsiama Architektūros fondo galerijoje vykstančiame kelių dienų pristatymo renginyje. Čia šeši menininkai savo kūriniais mezga dialogą su vis kitu knygos tekstu. Šio proceso metu kūriniai atsiduria „Regeneracija [ir jos įtampos]“ knygos idėjų lauke. Kūrėjų Aistės Ambrazevičiūtės, Artūro Čertovo, Byuka Krow, NKO, Sholto Dobie, ir Tom Kemp intarpai renginyje pristatys knygos diskursinę periferiją, kuri, renginio organizatorių lūkesčius, toliau vystysis kiekvienam lankytojui papildant šią erdvę naujai atsineštomis interpretacijomis.

Dėl korono viruso sukeltos pandemijos ir noro mažinti lankytojų srautus, pristatymas vyks keturias dienas nuo penktadienio 18:00 val. iki pirmadienio 19:00. Lankytojai gali atvykti penktadienį 18:00-20:00; šeštadienį – pirmadienį 12:00-19:00 val.

Birželio 4 d. 18:00 val. Architektūros fondo galerijoje, Vitebsko g. 23, LT-11350, Vilnius

Atidarymas penktadienį 18:00-20:00

Paroda veiks nuo šeštadienio iki pirmadienio 12:00-19:00 val.