MVRDV įkūrėjo Winy Maas paskaita bei parodos „Vertical Village“ atidarymas Vilniuje, spalio 25d. 18:00 val. energetikos muziejuje, Rinktinės g. 2. 

MVRDV skulptūra „Vertical Village“ tai abstrakti meninė interpretacija, intenesyvaus tyrimo rezultatas apie Azijos miestų plėtrą. Tai interaktyvus objektas, susidedantis iš 80 skirtingų detalių – baldų, kurios formuoja skirtingas kompozicijas.

„Vertical Village“ kolekcija, tai radikalios urbanistinio projektavimo vizijos rezultatas, o svarbiausia, kad ant jo galima atsisėsti.“ – Winy Maas.

Šimtmečius rytų Azijos urbanistinis miestų audinys buvo formuojamas kaimų bei gyvenviečių, kurios, sudarytos iš smulkaus mastelio, neformalios ir dažnai lengvos, paprastos architektūros. Dabar ten pradeda dominuoiti didžiuliai bokštai, perdangos ir blokai su pasikartojančiais daugiabučiais, tokiais pačiais butais. Jie stumia tolyn, griauna ubanistinius darinius, kurie čia formavosi šimtus metų. Šie nauji, bet svetimi pastatai kuria vakarietišką gyvenimo standartą, tačiau naikina vietos bendruomenes, kurios yra socialiai stiprios, aktyvios, turinčios savitą identitetą. Naujas vystymas trukdo miestų inovacijai, neskatina įvairovės ar prisitaikymo.

Ar įmanoma pakeisti jau vykstantį procesą? Kaip reikia vystyti šias teritorijas, tankinant jas tokiu principu, kad tradicinių gyvenviečių savybės būtų išsaugotos ir sustiprintos. „The Why Factory“ ir „MVRDV“ siūlo šiuolaikinį vertikalų kaimą, tai 3 dimensijų bendruomenė kuri skelbia privačią laisvę, išskirtinumą, lankstumą ir kaimynišką gyvenseną. Tyrimas buvo pristatytas parodoje kuri jau lankėsi Taipėjuje, Seoule, Hongkonge, Hamburge ir San Paulo miestuose, kaip „Vertikalus kaimas: koncepcija“ parodos simbolis buvo sukurtas M 1: 10 modelis – skulptūra, kurio lankstūs, patogūs ir ilgaamžiški elementai tapo traukiantys žmones.

Paroda veiks Spalio 25 – Lapkričio 06 dienomis Vilniuje, Energetikos muziejuje. 

Renginį remia Nyderlandų karalystės ambasada.