Užsakymas – įdomus konceptas. Kartą pagalvojau, kad tai – šių dienų ateities pranašystės. Buvau kavinėj ir kažkas pasakė: “bus du kapučinai”, ir, spėkite ką, buvo du kapučinai. Kaip tai paaiškinti? Gal mes nuvertiname (ar pervertiname) šią galimybę? Ir ką dar galima užsisakyti?

Vilniuje yra vieta pavadinimu Coffee Circus Piano, keliskart ten lankiausi. Kas ten darosi su durimis yra fenomenalu. Jos beveik visąlaik atidarytos. Tiesa, šaltis ir panašūs dalykai, bet mes gerbiame įsivaizduojamą tvarką labiau nei ką kitą. Prisimink, kaip buvai mokytas – kaip radai, taip palik. Tad grandininei reakcijai, ar net naujajai tvarkai, užtenka vieno žmogaus, kad durys būtų praviros amžinai. Nors šalta ir pučia vėjai, tai mane labai žavi.

Taigi, rugpjūtį paruošiau privačią vakarienę su parametrų meniu, bet vienas parametras buvo netikėtas – maistas! Šefė Anya Karenevskaya paruošė maistą moliniuose kiautuose.

Ruošiantis Erdvės Politikos simpoziumui, aš vis kartoju ‘mažiau yra daugiau’. Kiautai sugrįžta kaip minimalus indėlis, gaminantis nutikimus. Dar seniai norėjau padaryti renginį, kurio likučiai kitą dieną tampa ekspozicijos dalimi. Kuratorė pati tai pasiūlo šiam atvejui. SODE2123 perskaitau puikų parodos “Fredo Sandbacko orai” tekstą Swallow erdvėje, einu toliau ir randu du molinius daiktus, primenančius dar nepadarytus kiautus maistui. Svarstau, kaip išlukštenti kiautai tiks kaip įrankiai. Neatsargiai padėtas kavos puodelis dūžta į šipulius. Tikrai bus gerai.

Mano indėlis parodai yra ‘objekto ir jo erdvės’ temoje. Šiaip aš nekuriu objektų. Na, ir šiuo atveju nekursiu, labiau veikiu kaip mediatorius. Ir gerai, tebūnie.

Einu į “Gruzinišką duoną”, moteriškės kalbasi apie pergrūstų šaldiklių problemas. Tikrai, jie gi visad pilni, nuolatinis streso šaltinis. Reiktų surengti šaldiklių atlaisvinimo vakarėlį.

Apsilankau “Delta Mityba”. “Aš noriu žinoti, kur mano vieta, noriu žinoti, kur aš dirbu”, sako nauja darbuotoja (Adriano Celentano!) Nauji žmonės, tos pačios bėdos, sakau. Labai paprasta, bet labai sudėtinga, sako įkūrėjas.

O kurį laiką aš naršiau ligvistinį krūvį maisto tematika. ‘Padėklas’ kilęs nuo ‘padėti’. Angliška frazė ‘padėk sau’ (help yourself). Ką atneši ant stalo (kaip prisidėsi)? Žodžiai, žodžiai, žodžiai, nežinau, ką su jais daryti.