Architektūros fotografijų paroda „GAL“

Lapkričio 9 d. nuo 11 val., Lazdynų požeminėje perėjoje (šalia stotelės „Lazdynai“)
Per-Naudojamo modernizmo nutikimai prasidės rytine vienos valandos trukmės intervencija-eksperimentas, tiriant vieną iš galimų šios Lazdynų viešosios erdvės naudojimų scenarijų (http://vietos.org/pereja.html). Požeminė Lazdynų perėja pavirs ekspozicine erdve Vilniaus modernizmui skirtai architektūros fotografijų parodai „GAL“ (kuratorius Architektūros [fotografijų] fondas). 
2012 metų pavasarį vykusio Architektūros [pokalbių] fondo paskaitų ciklo „MODERNIEJI PAVELDAI“ metu Architektūros [ekskursijų] fondas surengė fotoekskursiją po Vilniaus modernizmo architektūrą su architektu Audriumi Ambrasu ir architektūros fotografu Raimundu Urbakavičiumi. Dalis ekskursijos dalyvių (daugiausia fotografija besidomintys architektai ir architektūros studentai) vėliau susibūrė į Architektūros [fotografijų] fondą. Fotografai siūlo naujai pažvelgti į sostinės modernizmą, atkreipti dėmesį į laikmečio kultūros tendencijas liudijančius meninius sprendimus. Parodoje fotografijos atskleidžia netikėtus autorių žvilgsnius į modernizmo architektūrą. Kartais nuotraukose susikoncentruojama ties detalės riba, kuri yra svarbi fotografijos autoriui ir kuri, jo požiūriu, reprezentuoja pastatą. Į šias detales neatkreipiame dėmesio kasdien praeidami pro jau tarsi pažįstamus Vilniaus modernizmo objektus. Šie pastatai atgimsta iš naujo, nauju žvilgsniu, nauju įvaizdžiu, tokie, kokie yra šiandien. Tikimasi, kad paroda paskatins aktualias diskusijas apie XX a. antrosios pusės architektūros paveldo būklę ir ateities perspektyvas. Šiemet tai antroji šios iniciatyvinės grupės vieša paroda Vilniuje.

Ekspedicija po TechnoKaroliniškes

Lapkričio 9 d. nuo 14 val. , pradžia – K-LAB, L.Asanavaičiūtės g. 46
Popiet  bus tęsiamos Karoliniškių architektūros laboratorijos (https://www.facebook.com/pages/K-LAB/442231169225147) organizuojamos ekspedicijos po Karoliniškes. Rugsėjį-spalį K-LAB lankė pasidaryk pats iniciatyvų produktus – Karoliniškių sodų ir daržų gėrybes; tyrė, kokiais ryšiais, keliais ir kasdieniais ritualais Karoliniškės susietos su kaimyniniais rajonais; tikrino ir degustavo Karoliniškių „taškus“; keliavo Kosminėje odisėjoje po mirusį Karoliniškių kosmosą, ieškodama trofėjų sniego gaubliams, kuriuose atsispindėtų keturios nostalgijos kosminiam miesteliui. Šįkart Karoliniskių eskpedicijoje bus nustatytas techno-režimas ir rajonas tyrinėjamas įjungus technikos bei slaptų vyriškų techno-ritualų filtrą. Tai ekspedicija su gaisrininko, sovietmečio automibilizacijos eksperto ir požeminių Vilniaus vandenų istorijos žinovo komentarais. Eskpedicijos maršrutas – pro Karoliniškių garažų miestelį  arba, kaip jį vadina vietiniai – garažyną; Ugniagesių gelbėtojų mokyklą ir požeminį lietaus nuotekynės kolektorių, slaptais labirintais jungiantį Karoliniškes su Pilaite. 
Ekskursijai būtina registracija k-lab@k-lab.lt

A.R.E.: underspace_K (Audio-Recycling’o Eksperimentas: pogrindžio erdvė_K)

Lapkričio 9 d. nuo 19 val., Karoliniškių požeminėje perėjoje (prie „Saturno“)
Per-Naudojamo modernizmo nutikimai garsiai baigsis Karoliniškių požeminėje perėjoje, kur nutiks A.R.E.: underspace_K (Audio-Recycling’o Eksperimentas: pogrindžio erdvė_K). Tai tęstinis ad_OS (Tomas Grunskis, www.ad-os.net) garso meno projektas, kuriame naudojamas su konkrečia erdve ir vieta susijusio, emocinį bei fizinį poveikį darančio garso perdirbimo (recycling) principas. Garsas/vaizdas – 24 perėjos garsinės ir vaizdinės atkarpos.


Lapkričio 7 d. – K-LAB „Vartojamas modernizmas“ Pecha Kucha formate >>


Lapkričio 8 d. – Respublikinė konferencija „Lietuvos modernizmas Europos architektūros kontekste“ >>