Edukacinė paskaita apie Nara autentiškumo dokumentą lapkričio 5 d. [trečiadienis] 17:30 val. vyks Lietuvos nacionalinės UNESCO komisijos galerijoje, Šv. Jono g. 11, Vilniuje.

Nara autentiškumo dokumentas apibrėžė autentiškumo sąvoką ir paskatino diskusijas, kurių dėka buvo iš esmės peržiūrėtos UNESCO Pasaulio paveldo gairės. Pradėta kalbėti apiepaveldo autentiškumą ir praktinį jo integravimą į paveldo valdymą, ryšį tarp autentiškumo ir socialinių pokyčių. Didelis dėmesys skirtas bendruomenėms, jų sampratų (autentiškumo, verčių, paveldo) pripažinimui ir poreikiams paveldo procesuose.

Paskaitos metu dr. Salvijus Kulevičius [Vilniaus universiteto Istorijos fakulteto lektorius] aptars Nara autentiškumo dokumento istoriją, reikšmę ir perspektyvą, o Lietuvos nacionalinės UNESCO komisijos atstovai pateiks komentarą ir naujausias aktualijas šiuo klausimu.

Edukacinė paskaita yra skirta Naros autentiškumo dokumento 20-čio paminėjimui ir pratęsia Lietuvos nacionalinės UNESCO komisijos ir ARCHITEKTŪROS [aktualijų] FONDO 3-ąjį bendrų paskaitų ciklą „UNESCO paveldas pasaulyje ir Lietuvoje“.