Mažiau nei prieš mėnesį mūsų projektas „Keliaujančios architektūros dirbtuvės“ pirmą kartą skelbė kvietimą kūrėjams, norintiems sukurti du mažosios architektūros objektus Milašaičiuose ir Rudiliuose. Džiaugiamės galėdami pasidalinti konkurso laimėtojais ir laimėtojomis – Emilija Deksnyte ir Solveiga Buoželyte, sumaniusiomis nutiesti „Tiltą į draugystės bokštą“ Rudiliuose bei Tomu Dadausku, ketinančiu Milašaičiuose su bendruomene pastatyti daugiafunkcę sceną.

Laimėtojai buvo išrinkti drauge su vaikais ir jaunimu, kurie buvo itin atidūs ir įžvalgūs vertintojai. Emilijos ir Solveigos dueto projektas vaikų akimis atrodė šauniai – ypač patiko hamakai ir bokštas, į kurį jie „tikrai eitų žaisti.“ Tiesa, bokštą geriau statyti ne tarp obelų, o šalia esančioje gaudynių pievelėje. Virš hamakų reikėų stogo, nes audinys gali sušlapti nuo lietaus ir būtų šaunu, jei kai kuriuos hamakus būtų įmanoma pakeisti supynėmis.

Tuo tarpu, Tomo Dadausko projektas įtraukė vaikus ir jaunimą į diskusiją apie daugiafunkcės scenos formą ir vietą, buvo pasiūlyta pastumti sceną link lentpjūvės ir palikti vietos šokiams. Virš scenos esanti arka vaikams ypač patiko, nes ją „galima papuošti pagal kiekvieną šventę ir pakabinti lempučių girliandą!“ Žinoma, scenai reikėtų stogo, kad atlikėjai nesušlaptų lyjant lietui. Svarstydami apie scenos įrengimą vaikai pasidalino mintimis apie aikštėje esančių suoliukų atnaujinimą – būtų smagu juos perdažyti ir sutvirtinti interaktyvią platformą medyje (tai – 2017 m. „Keliaujančių architektūros dirbtuvių“ projektas), todėl vaikai nusiteikę prisidėti ir įtraukti visą miestelį prie šios idėjos įgyvendinimo.

Daugiau vaikų komentarų ir naujienų apie konkurso laimėtojus rasite socialiniuose „Keliaujančių architektūros dirbtuvių“ tinkluose.

Projektą rengiame kartu su British Council Lithuania. Mūsų veiklą finansuoja Lietuvos kultūros taryba. Informacinis partneris – LRT.