Rugsėjo 14 d., 17 val. susitikime su profesore Małgorzata Omilanowska Vilniaus paveikslų galerijoje bus kalbama apie išskirtinę Palangos architektūrą. Šiame Baltijos pajūryje įsikūrusiame kurorte XIX ir XX a. sandūroje susitikdavo lenkų kultūros elitas iš Austrijai, Rusijai ir Prūsijai priklausiusių Lenkijos regionų,  Rusijos ir lietuvių inteligentai iš Vilniaus bei Kauno. Palangoje kaip ir visuose pasaulio gydomuosiuose kurortuose susitikdavo skirtingos kultūros, kalbos ir tautos. Susitikime taip pat bus kalbama apie Tiškevičių vaidmenį kurorto architektūros formavime. Be to viešnia papasakos apie Baltijos pakrantės, Pomeranijos ir Žemaitijos architektūrą, apie Baltijos paplūdimių kūrimo pradžią ir pajūrio kurortų architektūrą. Pokalbį ves dr. Viltė Migonytė-Petrulienė (VDU), disertacijos „Lietuvos tarpukario (1918-1940) kurortų architektūra modernėjančios visuomenės kontekste” autorė.

Małgorzata Omilanowska gimė Varšuvoje (Lenkija). Baigė Varšuvos universitetą,  Berlyno technikos universitete studijavo architektūrą. 2012–2014 m. M. Omilanowska buvo Lenkijos kultūros ir nacionalinio paveldo viceministrė, 2014–2015 m. –  Lenkijos kultūros ir nacionalinio paveldo ministrė. Profesorė atliko išskirtinės svarbos ir vertės Palangai darbą – parašė ir paskelbė monografiją lenkų kalba: „Nadbałtyckie Zakopane. Połąga w czasach Tyszkiewiczow“ (2011). Ši knyga išversta į lietuvių kalbą: „Pabaltijo Zakopanė. Palanga Tyszkiewiczių laikais“ (2014). Autorė daug metų tyrinėjo Tiškevičių laikų  Palangą, pasitekdama įvairių šalių archyvinę, ikonografinę medžiagą, dokumentus,  ir yra geriausia to laikmečio Palangos istorijos  žinovė. M. Omilanowska Lietuvos dailės muziejaus metraštyje (t. 9, 2007) publikavo straipsnį „Franzo Schwechteno, Édouardo André ir Stanisławo Witkiewicziaus projektai Palangoje“. Jame pirmą kartą buvo paskelbti vokiečių architekto F. Schwechteno Palangos rūmų statybos brėžiniai, kurie buvo saugomi Berlyno archyve. Profesorės publikuoti brėžiniai labai pasitarnavo, atkuriant autentišką Palangos grafų Tiškevičių rūmų (dabar – Gintaro muziejus) struktūrą.

Renginiai:  

Rugsėjo 15 d., 17 val., Palangos kurhauzas (Grafų Tiškevičių g. 1, Palanga) – Palangos miesto garbės piliečio regalijos įteikimas. Įėjimas laisvas. Ceremonija vyks lietuvių ir lenkų k. Renginio organizatorius – Palangos miesto savivaldybė. 

Rugsėjo 14 d., 17 val, Vilniaus paveikslų galerija (Didžioji g. 4, Vilnius) – susitikimas „Palangos ir kitų Baltijos kurortų architektūra.”. Susitikimas vyks lenkų ir lietuvių kalbomis. Įėjimas laisvas. Pokalbio organizatoriai: Lenkijos institutas VilniujeLietuvos dailės muziejus, Architektūros fondas.