KUO POKALBIS ĮKVEPIANTIS?

Spartėjančiame pasaulyje vis didėjant žmonių skaičiui, miestai plečiasi, pastatų reikia vis daugiau. Kokiomis esminėmis vertybėmis ir gairėmis vadovaujasi architektai kurdami architektūrą šiandien? Ar būtinybė statyti naujai svaresnė už galimybę panaudoti esamus statinius? Kaip atrodo architektūros praktika skirtingose studijose? Kokie pagrindiniai iššūkiai kūrybos procesuose? Ar pasikeitė architekto vaidmuo įgyvendinant projektus?


Rekomenduojamos knygos

PSEUDO. EMILE“IO AJARO GYVENIMAS IR MIRTIS

Romain Gary, Emile Ajar

Lauros Malcaitės rekomenduojama knyga

Nes tai genialaus rašytojo meistriškas literatūros kūrinys, intelektualinis malonumas. Ši knyga, manipuliacija savo paties ir skaitytojo sąmone. Apie Romain Gary susikurtą Alter Ego, kuris reiškiasi įvairiais pavidalais su didžiule (savi)ironijos ir humoro doze, bet tuo pačiu rašytojui būdingu jautrumu.

ATMOSPHERES: ARCHITECTURAL ENVINRONMENTS. SURROUNDING OBJECTS

Peter Zumthor

Gabrielės Šarkauskienės rekomenduojama knyga

Tai vienos paskaitos knyga, kuri pristato atmosferą kaip estetinę sąvoką ir atskleidžia individualios architekto praktikos, teorinius apmąstymus. Man ši knyga simbolizuoja architektūros jautrumą, kuris galbūt šiek tiek pranyksta racionaliuose komandiniuose projektuose ir inspiruoja mane tęsti savo darbo kryptį.

NEMATOMI MIESTAI

Italo Calvino

Andrės Baldišiūtės rekomenduojama knyga

Po daugelio knygų apie miestų gyvavimo ir projektavimo receptus, Italo Calvino Nematomus Miestus skaičiau lėtai ir po kelis kartus. Išmintingo 13 a. keliautojo iš Venecijos Marco Polo ir mongolų-kinų imperatoriaus Kublai Khano filosofiniai dialogai išryškina, kad miestai yra mūsų pačių asmeninis veidrodis. Jie yra mūsų vaizduotė ir yra tokie, koks esu aš.

THE END IS ALWAYS NEAR

Dan Carlin

Luko Rekevičiaus rekomenduojama knyga

Knygoje labai aiškiai papasakojama, kokia trapi yra mūsų susikurta civilizacijos sistema, kokią galią turi maži dalykai, ir kiek jėgos turi žmonija atsikurti iš naujo ir iš naujo.

Knygas rasite Architektūros fondo knygų lentynoje Nacionalinės dailės galerijos (NDG) dailės informacijos centre.