KUO POKALBIS ĮKVEPIANTIS?

Eiti tarp disciplinų – plėsti architektūros matymą. Ko galime pasimokyti žvelgdami į architektūrą per fotoaparato objektyvą, kompiuterinių žaidimų ekraną ar meninių instaliacijų/parodų formatus? Kaip žvilgsnis į architektūrą iš skirtingų rakursų papildo architekto kūrybinę veiklą? Kaip architekto veikimas skirtingose rolėse praturtina architektūros suvokimą?


Rekomenduojamos knygos

NIGEL HENDERSON’S STREETS: PHOTOGRAPHS OF LONDON’S EAST END 1949-53

Clive Coward

Aistės Rakauskaitės rekomenduojama knyga

Rekomenduoju anglų fotografo humanisto Nigel Henderson (1917 – 1985) nuotraukų albumą „Streets: Photographs of London’s East End 1949-53“. Vizualiai įkvepianti kelionė Britanijos gatvėmis primena apie stiprų santykį tarp žmogaus ir urbanistinės aplinkos. Kelkraštyje žaidžiančių vaikų nuotraukos, ant suoliuko sėdinčių saule besimėgaujančių darbuotojų įamžinimas ar kaimynų vakarėlio nuotraukos pasakoja apie architektūrinės aplinkos sukurtus socialinius ryšius.

NAMIE. TRUMPA PRIVATAUS GYVENIMO ISTORIJA

Bill Bryson

Povilo Vincento Jankūno rekomenduojama knyga

Tai visai ne trumpa, kaip žada pavadinimas, knyga, kuri šaltoms pastatų sienoms įpučia labai reikalingos gyvybės. Autorius, įsigijęs seną namą Anglijos provincijoje, lyg koks klasikinis seklys, kambarys po kambario bando atsekti ne tik architektūrines, bet ir kultūrines, ekonomines, istorines ir dar visą eilę kitų ištakų, ilgainiui suformavusių mūsų namus ir kasdienį gyvenimą. Brysonas, pasitelkdamas įvairias istorines asmenybes ir neįtikėtinus jų gyvenimus, šią faktų pripildytą kelionę po vietą, kurioje praleidžiame bene daugiausia laiko gyvenime, paverčia turtinga, įtraukiančia ir įvykių kupina istorija. Neabejoju, kad ištraukas iš šios knygos cituosite savo draugams.

PUBLIC SPACE? LOST AND FOUND

Gediminas Urbonas, Ann Lui, Lucas Freeman

Aurimo Syruso rekomenduojama knyga

Knyga nagrinėja šiuolaikinės viešosios erdvės raidą remiantis dizainu ir meniniu mąstymu bei praktika visuomeniniu lygmeniu. Knygoje surinkti eklektiški viešosios erdvės praktikai ir teoretikai, ji skirta visiems skaitytojams besidomintiems, kaip kuriama (arba galėtų būti kuriama) viešoji erdvė dabartinėmis, vis spartėjančiomis sąlygomis, visuotinės kompiuterizacijos, klimato kaitos, griežtos taupymo politikos, įvairių politinio ekstremizmo ir izoliacionizmo krypčių iškilimo metu. Leidinio pavadinime išreikšta mintis, jog viešoji erdvė nuolat prarandama ir iš naujo atrandama veikiant svarbiems socialiniams ir technologiniams pokyčiams – ši problema tampa nuolatiniu ir neužmirštamu uždaviniu.

THE EARTH IS AN ARCHITECTURE

Pierre Alain Trévelo, Antoine Viger-Kohler, Alexandre Bullier, David Enon, David Malaud, Mathieu Mercuriali, Océane Ragoucy

Sigitos Simonos Paplauskaitės rekomenduojama knyga

Ši knyga kalba apie neatsiejamus Žemės ir architektūros ryšius, šiuolaikinės situacijos Žemėje sudėtingumą ir paradoksalumą. Joje pasakojama Žemės infrastruktūros istorija (nuo mitologinių milžinų kūrinių iki sukurtų žmogaus) bei tyrinėjamos esminės sąlygos, atveriančios kelią naujoms architektūrinėms fikcijoms.

+ rekomenduoju žurnalą „Accattone”. 

Knygas rasite Architektūros fondo knygų lentynoje Nacionalinės dailės galerijos (NDG) dailės informacijos centre.