KUO POKALBIS ĮKVEPIANTIS?

Kai į aplinką drįstama pažvelgti ne tik iš žmogaus perspektyvos, architektūroje prasideda eksperimentas. Architektas tampa tyrėju, iš arčiau žvelgiančių į medžiagas, ekologines sistemas. Ko galime mokytis iš šių mus supančių pasaulio sluoksnių? Kaip kurti erdves integruojant alternatyvias medžiagas ir formas? Kaip eksperimentavimas praturtina architektūros suvokimą? Kaip tyrinėti erdvę per pasivaikščiojimą/ėjimą?


Rekomenduojamos knygos

CODEX SERAPHINIANUS

Luigi Serafini

Tomo Valentinaičio rekomenduojama knyga

Ši knyga yra fantazijos ir kūrybiškumo enciklopedija. Autoriaus detaliai aprašytas ir iliustruotas išgalvotas pasaulis gali tapti pavyzdžiu, kaip gera atsipalaiduoti kuriant genialias ir/ar absurdiškas idėjas, akimirkai nustumti žemiškąsias problemas į šalį bei pamąstyti apie tas, kurios mūsų dar laukia kitose visatose. Knygoje pilna žodžių žaismo, o tai, kaip ir subtilus humoras, padeda kurti nepamirštamus projektus ir mylėti savo darbą dabar ir čia.

ICEBERGS, ZOMBIES, AND THE ULTRA THIN

Matthew Soules

Manto Petraičio rekomenduojama knyga

Apie matricą, kurioje veikia šiuolaikiniai architektai.

WALKAWAY

Cory Doctorow

Justino Dūdėno rekomenduojama knyga

Kodėl? Nes utopijos ir mokslinė fantastika – žanras, skirtas mąstyti apie ateitis: kokios jos galėtų būti, kokių galime siekti ir kokių bijoti. Cory Doctorow – puikus technologijų kritikas ir politinis aktyvistas. Aš šios knygos dar neskaičiau, o tik kuriu tam sąlygas, nes būtent ši rekomendacija užprogramuoja vieno Walkaway egzemplioriaus ateitį NDG skaitykloje.

Knygas rasite Architektūros fondo knygų lentynoje Nacionalinės dailės galerijos (NDG) dailės informacijos centre.