Lapkričio 5 d. vyks jau trečiasis Architektūros fondo forumas, kuriame pranešėjai iš Lietuvos ir užsienio dalinsis įžvalgomis apie architektūros žinių bei metodų ir švietimo procesų ryšius.

Šių metų forumo tema „Formuojant mokymosi aplinkas“ kviečia architektūros lauko veikėjus ir architektūros entuziastus pokalbiui apie tai, kas svarbu formuojant aktualias mokymosi aplinkas ir įtraukius edukacinius procesus. 

Kultūros komplekse „SODAS 2123“ vyksiančiame renginyje pranešėjai bei pašnekovai žvelgs į edukacijos ir architektūros santykį bei bandys atsakyti kaip architektūros metodai ir erdvės prisideda prie šiuolaikinio švietimo praktikų, kokios žinios apie architektūrą ir jos procesus svarbios pilietiškumo ugdymui, kokios architektūros švietimo tendencijos egzistuoja šiandien bei prie kokių jos ateičių formavimo galime prisidėti.

Architektės iš Estijos Karolin Kaup ir Piret Anier pristatys Baltijos šalyse išskirtinę, jau daugiau nei 10 metų veikiančią edukacinę iniciatyvą „Arhitektuurikool“ (Architektūros mokykla). Šioje mokykloje vedami erdvinį raštingumą vystantys užsiėmimai, kurių metu per statymą, konstravimą ar vizualizavimą yra nagrinėjamos skirtingos temos, idėjos bei vaikams ir jaunimui aktualūs klausimai.

Pirmąjį pranešimą išplės diskusija apie mokymosi aplinkų kūrimą bei architektūros metodus edukacijoje. Prie diskusijos prisijungs ir savo patirtimi pasidalins tarpdisciplininė menininkė, edukacinio projekto „BRUT collective“ įkūrėja Marija Nemčenko, architektūrinių edukacinių projektų kuratorius ir architektas Rokas Kilčiauskas ir „Tūkstantmečio mokyklos“ programos kūrybinio ugdymo koordinatorė Živilė Etevičiūtė.

Antrojoje renginio dalyje dėmesys nukryps į architektų edukacijos situaciją Baltijos regione. Architektai iš Latvijos Austris Mailitis ir Dina Suhanova pristatys prieš mažiau nei metus veiklą pradėjusį Latvijos menų akademijos šiuolaikinio meno, dizaino ir architektūros institutą bei Latvijos menų akademijoje naujai steigiamą architektūros fakultetą.

Paskutinėje forumo dalyje vyks pokalbis apie alternatyvios architektūros edukacijos formas. Diskusijoje apie edukacinius eksperimentus savo patirtimi pasidalins architektai ir tyrėjai Miodrag Kuč iš Vokietijos, Klodiana Millona iš Olandijos, Erika Henriksson iš Švedijos ir Dénes Emil Ghyczy iš Vengrijos. Diskusiją realiais pavyzdžiais iliustruos ir renginį užbaigs Architektūros fondo Eksperimentų platformos dalyvių darbų pristatymai.

Paskutiniąja diskusija ir pristatymais bus pažymėtas parodos „What do we…?“ atidarymas. Parodoje galėsite išvysti pusę metų trukusio antrojo Eksperimentų platformos sezono rezultatus – 13-os platformos dalyvių su mentorių pagalba vystytus projektus. Paroda veiks kultūros komplekso „SODAS 2123“ (Vitebsko g. 23, Vilnius) pirmojo aukšto hole iki lapkričio 19 d.

Programa:

12:30 Atvykimas ir registracija

13:00 Pradžia

13:15 Pranešimas apie iniciatyvą Arhitektuurikool (liet. architektūros mokykla).

Pranešėjos: Karolin Kaup ir Piret Anier

13:45 Diskusija apie mokymosi aplinkų kūrimą bei architektūros metodus edukacijoje.

Dalyvauja: Karolin Kaup/Piret Anier, Marija Nemčenko, Rokas Kilčiauskas, Živilė Etevičiūtė.

Moderuoja Martynas Germanavičius.

15:00 Pietų pertrauka

16:00 Pranešimas apie Latvijos menų akademijos šiuolaikinio meno, dizaino ir architektūros institutą ir Latvijos menų akademijos architektūros fakultetą.

Pranešėjai: Austris Mailitis ir Dina Suhanova

17:00 Pertrauka

17:30 Eksperimentavimas edukacijoje

Dalyviai: Miodrag Kuč, Millonaliu (Klodiana Millona ir Yuan Chun Liu), Erika Henriksson, Ghyczy Dénes Emil.

Moderuoja Gabrielė Černiavskaja.

18:40 Eksperimentų platformos dalyvių pristatymai.

Renginys vyks kultūros komplekso SODAS 2123 Aktų salėje, Vitebsko g. 23. Programa vyks anglų kalba. Renginys nemokamas. Išankstinė registracija nebūtina.

Architektūros fondo veiklą finansuoja Lietuvos kultūros taryba. Informacinis partneris – Lietuvos nacionalinis radijas ir televizija. Renginio draugas – Comfort Hotel LT.