Architektūros fondo forumo metu atidarysime parodą „What do we…?“, kurioje galėsite išvysti pusę metų trukusio antrojo Eksperimentų platformos sezono rezultatus! Parodoje – 13-os platformos dalyvių su mentorių pagalba vystyti projektai.

Parodos atidarymas vyks lapkričio 5 d. 17 val.
Paroda veiks 2022 m. lapkričio 5–25 d.
Vieta – kultūros kompleksas SODAS 2123, Vitebsko g. 23, pirmojo aukšto holas.

Lankymo valandos:
Nuo antradienio iki penktadienio 17.00–19.00 val.
Šeštadienį 13.00–18.00 val.
Parodos lankymas su išankstine registracija el. paštu: gabriele.cerniavskaja@archfondas.lt

Apie Eksperimentų platformą

Šių metų Eksperimentų platformos programa kviečia panirti į tris klausimus: „Ką mes turime?“ (angl. „What do we have?“) „Ko mums reikia?“ (angl. „What do we need?“) ir „Ko mes norime?“ (angl. „What do we want?“), kurie atveria tris tarpusavyje besijungiančius kelius dalyvių tyrinėjimams ir platformos programai.

Pirmasis klausimas „Ką mes turime?“ yra kvietimas pažvelgti į esamybes, ugdyti ekologinį ir geopolitinį sąmoningumą bei tyrinėti funkcinę ir disfunkcinę dabartį. Antrasis klausimas „Ko mums reikia?“ veda link veiksmų, kurių būtų galima imtis dabar, norint turėti geresnį rytojų. Galiausiai, klausimas „Ko mes norime?“ skatina pasvajoti apie spekuliatyvią ateitį, asmeninius potraukius, o kartais ir susikoncentravimą į save, tolstant nuo architekto vaidmens.

13 platformos dalyvių, su mentorių pagalba, antrojo Eksperimentų platformos ciklo metu plėtojo savo mintis ir vystė alternatyvius architektūrinės praktikos metodus šių trijų klausimų kontekste.

Eksperimentų platformos programos metu vykę procesai parodos koncepcijai pasiūlė kompleksišką procesą – netikėtą sąveiką su architektūros ir ne architektūros ribomis, provokuojančias mintis ir pradžią ateities architektūros temoms. Kviečiame susipažinti su šio proceso akimirkomis parodoje.

Parodos dalyviai:
Agnė Rubytė, Evelina Ąžuolaitytė, Oles Makukhin, Erik Vojevodin, Evelina Bartusevičiūtė, Magdalena Beliavska, Emilija Rakutienė, Lukas Jusas, Augustas Lapinskas, Kamilė Vasiliauskaitė, Aistė Gaidilionytė, Augusta Orlauskaitė, Ieva Julija Bagdonaitė.

Eksperimentų platformos mentoriai:
Architecture Uncomfortable Workshop (Dénes Emil Ghyczy, Lukács Szederkényi), Millonaliu (Klodiana Millona, Yuan Chun Liu), Miodrag Kuč, Erika Henriksson.

Parodos kuratorė ir architektė – Gabrielė Černiavskaja.
Koordinatorė – Gabrielė Janilionytė.
Apšvietimas – Justas Bø.

Architektūros fondo veiklą finansuoja Lietuvos kultūros taryba. Informacinis partneris – Lietuvos nacionalinis radijas ir televizija. Draugai – Comfort Hotel LT.